Rowerowa pielgrzyma z parafii NMP Matki Kościoła z Zabrza Helenki

W sobotni poranek 22 czerwca 2014 r. naszą parafię odwiedzili uczestnicy rowerowej pielgrzymki z parafii NMP Matki Kościoła z Zabrza Helenki. Duchowym przewodnikiem i organizatorem pielgrzymki był ks. Grzegorz Lepiorz – wikary z tej parafii, który organizując wyjazd połączył swoją pasję jazdy na rowerze z działalnością religijną i kulturową. Opiekę i wsparcie dla uczestników pielgrzymki swoją obecnością zapewnili księża: ks. Marek Mania i ks. Szymon Zurek, którzy dzielnie razem z innymi rowerzystami uczestniczyli w pielgrzymce. Uczestnikami rowerowej wyprawy do Sączowa była grupa parafian z parafii NMP w Zabrzu i okolicznych parafii z Rokitnicy i Bytomia Miechowic. Była to więc międzyparafialna wyprawa, której celem było zwiedzenie naszej świątyni i miejscowości. Uczestnicy pielgrzymki uczestniczyli w nabożeństwie przy relikwiach ku czci św. Jakuba Ap. patrona naszej parafii odprawionego przez proboszcza ks. Marka. Krótką opowieść o historii kościoła w Sączowie i sączowskiej parafii przybyłym pielgrzymom wygłosiła p. Barbara Zarodkiewicz – Czapla wspólnie z ks. Proboszczem. Rowerzyści zwiedzili również Dom Świętego Jakuba przy naszej parafii i wspólnie odpoczęli przy poczęstunku na placu parafialnym. Mimo trudu i zmęczenia humory i siły nie opuszczały rowerzystów. Z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o historii parafii, zwiedzali świątynię i schronisko, dzielili się własnymi doświadczeniami z pielgrzymowania do ważnych kulturowo i religijnie miejsc oraz snuli plany na dalsze wędrówki.

Dziękujemy organizatorom i uczestnikom pielgrzymki za zainteresowanie się naszą parafią
i podjęcie dużego wyzwania i trudu w pielgrzymowaniu do naszej parafii.

Życząc uczestnikom wyprawy sił i zapału w dalszym pielgrzymowaniu
\polecamy ich opiece naszego patrona św. Jakuba Ap. i Matki Bożej Sączowskiej Łaskawej.

Bóg kocha Ciebie także w Czwartek, 25 Kwietnia,

Jarosław, Marek, Wasyl