Senioralna Turystyka Religijna - wizyta seniorów z Klubu Seniora z Opola Świerki

Kto powiedział, że jesień życia ma być nudna, szara i pozbawiona sensu?

To przekonanie u samych podstaw łamią wspaniali ludzie w „słusznym” wieku z Opola Świerki.

W dniu 14 maja 2019 r. naszą parafię odwiedziła wspaniała grupa seniorów zrzeszonych w Klubie Seniora. Klub działa na terenie miasta Opole. Świerkle obecnie jest częścią miasta Opole.  Przed włączaniem miejscowość była wsią w województwie opolskim, w powiecie opolskim, w gminie Dobrzeń Wielki.

Klub stanowi nieformalną grupę utworzoną spontanicznie i prowadzona przez samych seniorów. Przynależność do Klubu daje członkom przede wszystkim możliwość spędzania czasu w miłym towarzystwie, rozwijania swoich zainteresowań i zdolności.  Klub ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych zajęć.

Jak podkreślają członkowie najważniejsza dla nich jest rodzinna atmosfera i możliwość zrobienia czegoś razem. Uczestnictwo we wspólnocie ofiaruje im także poczucie jedności i przynależności do grupy, które jest bezcenne.

Członkowie Klubu wspólnie zwiedzają zakątki naszego kraju i swojego regionu. Wspólnie organizują wycieczki do różnych miejsc.

Z czasem zrodziła się piękna inicjatywa seniorów, którą nazwali  „Senioralna Turystyka Religijna”. W ramach tej działalności seniorzy organizują wycieczki i pielgrzymki do miejsc kultu religijnego. Wspólnie modlą się i zwiedzają. Wspólnie na nowo odkrywają Boga w jego pięknych dziełach. Odwiedzili między innymi Sanktuarium Matki Bożej w Wambierzycach, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, byli również w Płocku, a w Raciborzu odbyli Drogę Krzyżową.

Podczas pobytu w naszym rejonie seniorzy odwiedzili sączowską parafię. Zwiedzili naszą świątynie. Podczas spotkania z ks. proboszczem Markiem Sendalem zapoznali się z historią parafii i kościoła. Na zakończenie pielgrzymki seniorzy wzięli udział w Nabożeństwie ku czci św. Jakuba z ucałowaniem Relikwii patrona sączowskiej parafii.

Wspaniałym pielgrzymom, członkom Klubu Seniora

życzymy długich lat życia w dobrym zdrowiu,

pełnych rodzinnego ciepła, pogody ducha, satysfakcji

oraz spełnienia wszystkich  marzeń.

Niech jesień życia będzie najlepszym czasem

do spełnienia rzeczy niespełnionych,

a każdy dzień niech dostarcza Państwu

wielu radości i uśmiechu na twarzy.

Życzymy wielu łask bożych i błogosławieństwa na dalsze lata życia

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria