Oficjalne otwarcie sezonu pielgrzymkowego 2021

Czas START !

Sezon pielgrzymkowy 2021 rozpoczynamy oficjalnie  20 marca!

Parafia św. Jakuba Apostoła w Sączowie,

Zagłębiowski Klub Przyjaciół Camino

i Górnośląski Klub Przyjaciół Camino

zaprasza wszystkich miłośników pieszych pielgrzymek

do wspólnego wydarzenia:

Otwarcia sezonu pielgrzymkowego 2021.

Głównym punktem wydarzenia będzie wspólne przejście szlakiem Jakubowym

z Sączowa do Piekar Śląskich.

Wyjście na szlak pielgrzymkowy poprzedzi Msza Św. odprawiona w kościele parafialnym św. Jakuba Apostoła w Sączowie o godz. 12.00.

Wagę wydarzenie podnosi fakt, iż odbywa się

w Świętym Roku Jakubowym.

Wszyscy zainteresowani powinni dotrzeć do godz. 12.00 do kościoła św. Jakuba Apostoła w Sączowie, skąd przejdziemy pieszo (12 km) do Bazyliki Maryjnej w Piekarach Śląskich. Wyjście na Drogę nastąpi bezpośrednio po Mszy św.  w sączowskiej świątyni, celebrowanej w intencji caminowych pielgrzymów i wszystkich osób przemierzających Drogi św. Jakuba.

Uwaga!

Zarówno podczas Mszy św. w kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Sączowie, podczas samej wędrówki jak i zakończenia całej pielgrzymki w piekarskim sanktuarium obowiązują wszystkie rygory związane z obecną pandemią: indywidualne zabezpieczenia maseczkami i dystans.

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria