Rodzinna pielgrzymka

Piątkowy wieczór 2 lipca 2021 r., wraz ze zmierzchem przywiódł do naszej parafii bardzo sympatyczną, rodzinną grupę, która realizowała pielgrzymkę z Piekar Śląskich do Częstochowy. Byli to państwo Aleksandra i Grzegorz Gosiewscy wraz z córkami: Moniką i Julią oraz z przyszłym zięciem Piotrem Karmińskim.

Pani Monika i pan Piotr wkroczyli na drogę pielgrzymki jako narzeczeństwo, w pierwszym dniu po zaręczynach.

Przywódcą grupy i przewodnikiem była głowa rodziny – pan Grzegorz, zapalony turysta i wędrowiec lubiący ekstremalne wyprawy i bezpośredni kontakt z naturą. Pan Grzegorz opowiadając o swoich wyczynach wspomina jednodniową wyprawę, kiedy to przebiegł trasę z Katowic do Częstochowy aby uczcić ważne wydarzenia z życia swoich córek: pomyślne zdanie egzaminu maturalnego Moniki i sukces Julii związany z przyjęciem jej do wymarzonego liceum. Krótko przed rodzinną pielgrzymką pan Grzegorz samotnie przemierzył w ciągu 6 dni rowerem całą wschodnią granicę Polski. Wspomina jeden z noclegów w puszczy Białowieskiej, który spędził na hamaku pod namiotem z gwiazd.

Pomysł na pieszą, rodzinną pielgrzymkę do Częstochowy zrodził się podczas ubiegłorocznego czasu pandemii, kiedy z powodów obostrzeń sanitarnych nie można było zrealizować wielu planów turystycznych. Oglądając transmisję Mszy św. z Częstochowy Julia zapytała: „tato, może byśmy poszli tam?”. Tata podchwycił pomysł córki i kiedy tylko nadarzyła się okazja cała rodzinka wyruszyła w trasę. Marzenia i plany właśnie się realizują. Sympatyczna rodzinka wędruje szlakiem św. Jakuba łącząc przyjemne z pożytecznym a przy tym odkrywając wartości kulturowo – religijne szlaku. Pani Aleksandra nieśmiało dodaje, że trochę wpłynęła na plany pielgrzymki, które w pierwotnej wersji według pana Grzegorza miały być bardziej śmiałe i ekstremalne. Zamysłem pana Grzegorza była wędrówka z dala od cywilizacji, z noclegami pod namiotami. Ostatecznie rodzinka wędruje szlakiem św. Jakuba korzystając z bazy noclegowej przygotowanej na trasie dla pielgrzymów.

Pani Aleksandra podkreśla w rozmowie, że pielgrzymka jest środkiem na wspólne spędzenie wolnego czasu. Główna intencją rodzinnej pielgrzymki jest podziękowanie Bogu za siebie nawzajem, za rodzinę, za miłość.

Pielgrzymom z całego serca gratulujemy pomysłu rodzinnej wyprawy.
Życzymy powodzenia na trasie do Domu Matki w Częstochowie i
polecamy opiece św. Jakuba i Matki Bożej.
Świeżo upieczonym narzeczonym
życzymy wielu łask Bożych na nowej drodze życia,

realizacji życiowych planów i nieustającej miłości.

Bóg kocha Ciebie także w Niedzielę, 12 Maja,

Domicela, Domicjan, Dominik, Epifani, Flawia, Jan, Jazon, Joanna, Pankracy, Wszemił