Parafianie św. Jacka na drogach św. Jakuba

3 lipca 2021r. późnym popołudniem do naszej parafii dotarli uczestniczy pieszej pielgrzymki z Sosnowca. Grupę 30 pielgrzymów tworzyli parafianie z sosnowieckiej parafii św. Jacka. Pielgrzymów prowadził ks. Paweł Gielec, wikariusz tejże parafii.
Sączów był celem pielgrzymki, w czasie której pielgrzymi szukali spotkania z Jezusem. Po drodze kontemplowali rozważania różańcowe.
Po przybyciu do Sączowa uczestnicy pielgrzymki nabożnie nawiedzili naszą świątynię oddając się krótkiej, indywidualnej modlitwie przy relikwiach patrona parafii. Zwiedzili również parafialne muzeum i schronisko św. Jakuba.
Pielgrzymka do sączowskiej parafii pod wezwanie św. Jakuba była formą uczczenia Świętego Roku Jakubowego przez członków sosnowieckiej wspólnoty parafialnej. Dodatkowo miała bardzo osobisty wymiar dla przewodnika i organizatora pielgrzymki – ks. Pawła. Ks. Paweł zdradził, że w tym roku postanowił zrealizować własną, kolejną pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Trasę pielgrzymki do Sączowa traktuje jako pierwszy etap pielgrzymki do Jakubowego Miasta w Hiszpanii.

Ks. Paweł obecnością w Sączowie reklamuje
również swoją osobistą działalność ewangelizacyjną w Internecie.
Ksiądz nagrywa podcast o nazwie „Tu i Teraz”.
Audycja dostępna jest w Internecie w postaci regularnych odcinków o określonej tematyce.
Podcast można znaleźć na platformach YouTube oraz Facebook.
Sosnowieckim pielgrzymom dziękujemy za ich obecność w sączowskiej parafii.
Życzymy, aby pielgrzymi trud do sączowskiej parafii zaowocował wieloma łaskami.

Bóg kocha Ciebie także w Niedzielę, 12 Maja,

Domicela, Domicjan, Dominik, Epifani, Flawia, Jan, Jazon, Joanna, Pankracy, Wszemił