2011-08-06, Odpust Parafialny 2011

W dniu 31 lipca 2011 r. przeżywaliśmy uroczyście święto patrona naszego kościoła i parafii św. Jakuba Apostoła. Tegoroczne uroczystości odpustowe miały bardzo uroczystą oprawę. Sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. Józef Ośródka proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Sosnowcu.

2011-08-05, Boże Ciało 2011

Święto ku czci Najświętszej Eucharystii w naszej parafii było obchodzone bardzo uroczyście. Ulicami Sączowa przeszła procesja Bożego Ciała zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Trasa tegorocznej procesji wiodła ulicami Szkolną i Pocztową. Procesję prowadził proboszcz parafii ks. Marek.

2011-08-02, Pielgrzymka do Dąbrowy Górniczej

W dniu 2 sierpnia 2011 r. delegacja sączowskich kobiet zrzeszonych w KGW wzięło udział w Pielgrzymce niewiast i dziewcząt do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. W tym dniu przypada liturgiczne święto Matki Bożej Anielskiej i jednocześnie odpust w parafii w Dąbrowie Górniczej.

2011-07-13, Piąte przykazanie na drogach

W niedzielę 5 czerwca 2011 r. w naszym kościele miało miejsce niecodzienne spotkanie parafian z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Spotkanie zorganizowane było w ramach prowadzonej na terenie województwa śląskiego kampanii profilaktyczno - propagandowej pod nazwą "Rok pieszego".

1 « [101] [102] [103] [104] [105] [106] » 106

2024-03-24, Pielgrzymka piesza z Rogoźnika do Sączowa w Niedzielę Palmową

W Niedzielę Palmową w dniu 24 marca 2024 odbyła się pielgrzymka piesza z Rogożnika do Sączowa zorganizowana przez Górbośląski Klub Przyjaciół Camino. Kilkudziesięciu pielgrzymów z całej Polski wzięło udział w mszy swiętej w Uroczystość Męki Pańskiej w Parafi św. Jakuba w Sączowie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tego wydarzenia.

2023-11-18, VI Festiwal Na Pielgrzymich szlakach

Po 5 latach przerwy postanowiono reaktywować piekarski Festiwal "Na Pielgrzymich szlakach". Pierwsza edycja była połączona z otwarciem Drogi św. Jakuba na Śląsku w 2013 roku. Tegoroczna VI edycja Festiwalu rozpocznie się o godzinie 15:00 potrwa do godziny 19:00, a zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z pielgrzymowania po różnych szlakach pątniczych w całej Europie.

1 « [1] [2] [3] [4] » 43

Bóg kocha Ciebie także w Niedzielę, 28 Kwietnia,