2023-08-15, Dożynki parafialne 2023

Tradycją już stało się, że w dniu 15 sierpnia każdego roku, w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w parafii sączowskiej odbywają się Parafialne Dożynki. Gospodarzami tegorocznych Parafialnych Dożynek było sołectwo Celiny. Zaszczytną rolę Dożynkowych Starostów pełnili państwo Sabina i Paweł Mazur.

2023-07-30, Odpust parafialny 2023

W niedzielę 30 lipca parafia w Sączowie przeżywała uroczystość odpustową ku czci patrona kościoła i parafii św. Jakuba. Główną częścią obchodów była uroczysta Mszą Św. Odpustowa o godzinie 12.00, która zgromadziła wielkie grono parafian i gości.

2023-06-12, Sakrament Bierzmowania w sączowskiej parafii 2023

Sakrament Bierzmowania jest niepowtarzalnym wydarzeniem w życiu człowieka wierzącego. Obok Chrztu i Eucharystii należy do Sakramentów Wtajemniczenia Chrześcijańskiego. Jest to Sakrament, w którym Duch Święty umacnia człowieka udzielając mu siedmiorakich darów mających pomóc młodemu człowiekowi w mężnym wyznawaniu swojej wiary i postępowaniu według jej zasad.

2023-06-08, Boże Ciało 2023

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało jest uroczystością liturgiczną w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzi się ją w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. W tym roku Boże Ciało przypadło na 8 czerwca.

1 « [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] » 106

2024-03-24, Pielgrzymka piesza z Rogoźnika do Sączowa w Niedzielę Palmową

W Niedzielę Palmową w dniu 24 marca 2024 odbyła się pielgrzymka piesza z Rogożnika do Sączowa zorganizowana przez Górbośląski Klub Przyjaciół Camino. Kilkudziesięciu pielgrzymów z całej Polski wzięło udział w mszy swiętej w Uroczystość Męki Pańskiej w Parafi św. Jakuba w Sączowie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tego wydarzenia.

2023-11-18, VI Festiwal Na Pielgrzymich szlakach

Po 5 latach przerwy postanowiono reaktywować piekarski Festiwal "Na Pielgrzymich szlakach". Pierwsza edycja była połączona z otwarciem Drogi św. Jakuba na Śląsku w 2013 roku. Tegoroczna VI edycja Festiwalu rozpocznie się o godzinie 15:00 potrwa do godziny 19:00, a zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z pielgrzymowania po różnych szlakach pątniczych w całej Europie.

1 « [1] [2] [3] [4] » 43

Bóg kocha Ciebie także w Niedzielę, 28 Kwietnia,