2017-07-15, Modląc się nogami… wizyta dwóch wrocławianek

W sobotnie popłudnie 15 lipca 2017 r. z gościny i noclegu w parafialnym Domu św. Jakuba w Sączowie skorzystały 2 sympatyczne panie Krystyny z Wrocławia. Obie panie należą do klubu Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce. Nasza parafia była kolejnym przystankiem wrocławianek na trasie pielgrzymki Drogami św. Jakuba. Panie realizują pielgrzymkę z Krakowa do Piekar Śląskich.

2017-06-24, Z Hiszpanii do Hiszpanii

W sobotnie popłudnie 24 czerwca 2017 r. do parafii w Sączowie przybyło troje niezwykłych pielgrzymów: Marisol Coravante, Marie Duarte i Juan Duarte. Wszyscy troje są obywatelami Hiszpanii, choć mieszkają na różnych kontynentach. Dziewczyna o imieniu Marisol mieszka w mieście Malaga.  Jest to miasto położone w regionie Andaluzja w południowej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich.

2016-10-15, „Różaniec na kole” – rowerowa pielgrzymka Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z Radzionkowa

W sobotnie przedpołudnie 15 października 2016 r. do naszej parafii przybyła rowerowa pielgrzymka z parafii św. Wojciecha z Radzionkowa. Uczestnikami pielgrzymki byli członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich działającego przy parafii w Radzionkowie.  Organizatorzy zaprosili do udziału w rowerowym rajdzie do naszej parafii swoich przyjaciół z Klubu Turystyki Rowerowej działającego przy parafii NMP w Orzechu.

2016-09-03, I Instytutowa Pielgrzymka szlakiem św. Jakuba

Wbrew pozorom, nie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Istnieje szlak, który prowadzi pielgrzymów do Sączowa. W sobotnie popołudnie 3 września 2016 r. do naszej parafii szlak św. Jakuba przyprowadził grupę 20 pielgrzymów, którzy są pracownikami Instytutu Gość Media w Katowicach.

2016-08-06, „Od Jakuba do Jakuba” Pielgrzymka rowerowa Stowarzyszenia Sportowo - Turystycznego „Leśne Rajzy”

Stowarzyszenie Sportowo – Turystyczne „Leśne Rajzy” z siedzibą w Kaletach jest stałym organizatorem rajzowania – czyli wycieczek i wypraw rowerowych. Stowarzyszenie ma charakter międzypowiatowy. Swoim zasięgiem obejmuje powiaty tarnogórski i lubliniecki. Członkowie i miłośnicy dwóch kółek wspólnie zwiedzili już kawałek  regionu i okolicy. Rowerzyści odbyli rajzy po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Na rowerach przemierzyli  również przepiękne tereny Parku Krajoznawczego Lasów nad Górną Liswartą położonego niedaleko Częstochowy. Śląscy rajzerzy  dotarli nawet aż na sam Hel w ciągu ośmiodniowej eskapady „Od Śląska do Kaszub”.

2016-08-04, Pielgrzym z kraju kwitnących tulipanów na Polskim Camino

Kiedy mówimy o Holandii  na myśl nasuwają się od razu tulipany, wiatraki, duży wybór serów i rowery. Stereotypowy Polak myśli o Holandii jak o kraju, do którego warto jechać w celach zarobkowych. Holandia wyróżnia się na tle innych państw europejskich  swoim luźnym podejściem do spraw kontrowersyjnych, które w innych krajach uznawane są za tematy tabu. Z pewnością Holandia jest krajem pełnym pasji, obfitującym w kulturową różnorodność.

1 « [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] » 15

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria