2019-05-04, Droga pamiątkowa dla Matki - Pielgrzym z Węgier

„Polak , Węgier dwa bratanki” - czy to możliwe? Ależ tak. Tą tezę udowodnił wspaniały węgierski pielgrzym György Megyeri, który w sobotnie popołudnie 4 maja 2019 r. przybył do sączowskiej parafii i jakubowego schroniska. Z rozmowy dowiadujemy się, że gość mieszka w stolicy Węgier, w samym Budapeszcie. Konkretnie w starej części miasta zwanej Óbuda . György to węgierskie imię męskie - odnośnik polskiego imienia Jerzy i tak też przedstawia się nasz gość mówiąc w języku polskim. Zdziwienie ogromne, bo jak to? Węgier po polsku mówi? Ale historia życia gościa wyjaśnia wszystko.

2018-08-08, Teraz Camino po Polsce ... - wizyta księdza pielgrzyma z Biskupic i pielgrzyma z Wadowic

Szlak Św. Jakuba w dniu 8 sierpnia 2018 r. przywiódł do Sączowa dwóch pielgrzymów. Przed godziną 16.00 w bramie sączowskiego kościoła stanęli pielgrzymi: ks. Maciej Ścibor i pan Jan Glanowski. Ten niezwykły duet połączyło zamiłowanie do świętych wędrówek. Pielgrzymi uczestniczyli w Mszy Św. w naszym kościele. Ks. Maciej był celebransem wieczornego nabożeństwa o godz. 18.00. Ciemna, opalona twarz, szeroki i szczery uśmiech, wysportowana sylwetka – to ksiądz Maciej.

2018-07-17, Z każdym dniem coraz dalej... - pątniczka z Belgii

We wtorek 17 sierpnia 2018 r. w godzinach popołudniowych do naszej parafii przybyła pątniczka z Belgii pani Sylvie Francotto, która przemierza Szlak Via Regia z Krakowa do Pragi. Trasa pielgrzymki przebiega od Krakowa przez Wrocław, Zgorzelec i zakończy się w Pradze.

2018-07-14, Trasa młodzieży z Francji - lato 2018

Sączów był jednym z wielu miejsc na trasie przejścia pielgrzymów z Francji. W sobotę 14 lipca 2018 roku 6 pątniczek z Francji zawitało do naszej parafii. Pobyt w naszej parafii rozpoczęły od uczestnictwa w wieczornej Mszy Świętej w parafialnym kościele odprawianej przez proboszcza Marka Sendala. W gronie pątniczek były 3 siostry zakonne ze zgromadzenia Rodziny Misjonarskiej działającej przy parafii w Awinion: Celin Vair, Cristina Sosa, Daniela Weddle oraz 3 młode studentki: Lucie Clenent, Lauriane Rouff i Valentine Legier.

2018-07-06, Samotnie z różańcem w ręku – pielgrzymka księdza Szlakiem św. Jakuba

W Sączowie gościliśmy już wielu różnych pielgrzymów. Naszą parafię jako pielgrzymi odwiedzili już informatycy, muzycy, nauczyciele, emeryci, ludzie wolnych zawodów. Po raz pierwszy do sączowskiej parafii i Domu św. Jakuba dotarł pielgrzymujący ksiądz. 6 lipca 2018 r. kolejny etap swojej pielgrzymki Szlakiem św. Jakuba w sączowskiej alberge zakończył ks. Arkadiusz Frąckowiak.

2018-06-16, Samotna pielgrzymka na Jubileusz życia

16 czerwca 2018 r. do naszej parafii przybył samotny pielgrzym pan Tomasz Jędrzejewski. Pielgrzym zmierza do Santiago de Compostela. 4 dni wcześniej wyszedł z Krakowa, z miasta, w którym mieszka. Trasa do jakubowego miasta w Hiszpanii potrwa około 4 miesiące. Pan Tomasz planuje zakończyć swoją pielgrzymkę w połowie października tego roku

1 « [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] » 15

Bóg kocha Ciebie także w Piątek, 10 Maja,