2018-06-02, Camino rowerowe na VIA REGIA - rocznicowa rowerowa pielgrzymka

Górnośląski Klub Przyjaciół Camino w Zabrzu powstał w 2013 r. Członkami Klubu są pasjonaci, którzy opiekują się trasami szlaku pątniczego do grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela (Camino de Santiago). Sami również pielgrzymują, opiekują się pielgrzymami wędrującymi szlakiem oraz organizują liczne przedsięwzięcia promujące szlak i kult św. Jakuba.

2018-05-27, Pielgrzymka rodzin polską drogą Via Regia

W samo południe upalnej niedzieli 27 maja 2018 r. do sączowskiej parafii dotarła grupa pielgrzymów, którą tworzyły rodziny z Gliwic, Tarnowskich Gór, Knurowa i Wieszowej. Wspólnota rodzin od ponad 1,5 roku wspólnie pielgrzymuje przemierzając etapami polski odcinek szlaku Via Regia od Medyki do Zgorzelca.

2018-05-12, Wizyta redaktora Miesięcznika Rodzin Katolickich „Nasza Arka”

Zainteresowanie nasza parafią staje się coraz większe. Sławę i rozgłos naszej parafii przyniósł szlak Św. Jakuba, który przebiega przez naszą miejscowość. Sprawia on, że do naszej parafii i Domu św. Jakuba przybywa coraz więcej pielgrzymów. Sprzyja to rozwojowi kultu św. Jakuba w parafii.

2018-04-29, Ultreia et Suseia! Naprzód i w górę! Wizyta czterech przyjaciół z Dróg Świętego Jakuba

Wietrzny i burzowy niedzielny wieczór, 29 kwietnia 2018 r., przywiódł do naszej parafii czterech pielgrzymów. To pierwsi pielgrzymi w tym roku! Pierwsi i niezwyczajni. W grupie pielgrzymów były 2 Polki: pani Dorota z Gdańska i pani Agnieszka z Dąbrowy Górniczej. Pani Dorota jest nauczycielem i muzykiem. Pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie jako rytmiczka.

2017-08-04, Wiele krajów – jedna pielgrzymka... Wizyta państwa Darwiny i Jacka Matuszczaków

Za każdym razem, kiedy do naszej parafii i Schroniska przybywają pielgrzymi piszę o nich, że przybyli „niezwykli pielgrzymi”. Tym razem słowo „niezwykli” staje się niewystarczającym aby scharakteryzować dwoje młodych ludzi goszczących w parafii i Schronisku Św. Jakuba w Sączowie. W popołudniowych godzinach 4 sierpnia 2017 r. w progi naszej parafii zawitali pątnicy Darwina i Jacek Matuszczak.

2017-07-25, Drogi św. Jakuba: tropem modlitwy i historii

Droga św. Jakuba, często występująca pod nazwą Camino de Santiago to szlak pielgrzymkowy do katedry w hiszpańskim mieście Santiago de Compostella. Według tradycji został tam pochowany św. Jakub Apostoł, który w 43 lub w 44 roku zginął śmiercią męczeńską. Przez wieki Santiago było co do znaczenia trzecim po Jerozolimie i Rzymie celem pielgrzymek. Pierwszy pątnik przybył tutaj w 950 roku. Do grobu św. Jakuba pielgrzymowali m.in. Karol Wielki, św. Franciszek z Asyżu i św. Ignacy Loyola. Oznaczone muszlą szlaki pątnicze przecinają również Polskę.

1 « [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] » 15

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja,

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria