2019-07-24, Rowerowa pielgrzymka górali

W wigilię wspomnienia św. Jakuba 24 lipca 2019 r. do sączowskiej parafii zawitała para pielgrzymów spod samiutkich Tater. Byli to państwo Agata i Piotr Bielakowie. Państwo Bielakowie pochodzą z Nowego Targu. Wybrali się na rowerową pielgrzymkę Szlakiem Jasnogórskiej Drogi z Częstochowy do Piekar Śląskich. Ze względu na ograniczone rezerwy czasowe wybrali jedną z najkrótszych tras, którą można zrealizować w ciągu 3 dni.

2019-07-24, Bo tak chciał Jezus... - siostry zakonne na szlaku

Galeria pielgrzymów odwiedzających naszą parafiępowiększyła się odwie niezwykłe osóbki w niebieskich habitach zakonnych. 24 lipca 2019 r. wieczorem do sączowskiej parafii przybyły dwie siostry zakonne, które pieszo pielgrzymowały na szlaku św. Jakuba z Jasnej Góry do Zbrosławic. Wizyta sióstr w sączowskiej parafii była niecodziennym wydarzeniem, bo po raz pierwszy osoby stanu konsekrowanego odwiedziły naszą wspólnotę pielgrzymując na szlaku.

2019-06-27, Modlitwa nogami najlepsza - piesza pielgrzymka Jolanty i Zbigniewa Janczak do Jerozolimy

Osiem dni oktawy Bożego Ciała jest uważane za czas szczególnej łaski, tak jakby Jezus we własnej Osobie spacerował naszymi ulicami i wokół Kościoła. Ostatniego dnia oktawy Bożego Ciała, w czwartek 27 czerwca 2019 r. w naszej parafii odprawiona została uroczysta Eucharystia, po której odbyła się procesja wokół Kościoła z Najświętszym Sakramentem. Na trasie procesji mieszkańcy ulic: Kościuszki, Wolności, Chrobrego i Sienkiewicza przygotowali 4 ołtarze. Uroczystościom przewodniczył proboszcz parafii ks. Marek Sendal.

2019-06-10, Granie dla św. Jakuba - pielgrzymka trębacza

W poniedziałkowe popołudnie, 10 czerwca 2019 r. do parafii w Sączowie przybył pielgrzym pan Piotr Damasiewicz. Nie było by w tym wydarzeniu nic niezwykłego, bo pielgrzymi w naszej parafii to już jest zwyczajność, gdyby nie fakt, że pojawienie się gościa miało bardzo szerokie spektrum.

2019-05-19, Moje Camino – relacja p. Marty

Małe czy duże, pod górkę czy z górki, z wielkiego miasta czy od progu swojego domu... Camino to zawsze Camino. To droga, wyzwanie, pragnienie, wolność. Nie ważne skąd, nie ważne jak, nie ważne dlaczego. Camino to droga dla każdego. O tym , czym może być Camino, jaka siła i potęga w niej tkwi opowiada pielgrzymka p. Marta, która gościła w Sączowie jesienią 2018 roku.

2019-05-14, Senioralna Turystyka Religijna - wizyta seniorów z Klubu Seniora z Opola Świerki

W dniu 14 maja 2019 r. naszą parafię odwiedziła wspaniała grupa seniorów zrzeszonych w Klubie Seniora. Klub działa na terenie miasta Opole. Świerkle obecnie jest częścią miasta Opole. Przed włączaniem miejscowość była wsią w województwie opolskim, w powiecie opolskim, w gminie Dobrzeń Wielki.

1 « [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] » 15

Bóg kocha Ciebie także w Piątek, 10 Maja,